LOKALNE GRUPY RCS:
Nowa strona RCS

Dołącz do RCS!

PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI.

ZAWARTE SĄ TU ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

 

Kiedy i jak można przystąpić do Ruchu Czystych Serc?

W każdej chwili! Najpierw pójdź do spowiedzi św., a kiedy przyjmiesz Jezusa w Komunii św., oddaj Mu swoje serce, odmawiając Modlitwę zawierzenia; potem dokładnie wypełnij poniższy formularz. 
 
Kto może przytąpić?
Każdy, kto pragnie żyć wg błogosławieństwa "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Od wieku nastoletniego wzwyż; osoby nie żyjące w związkach małżeńskich. Aby przystąpić do RCS, nie ma obowiązku uczęszczania na spotkania formacyjne.
 
Poniższy formularz jest przeznaczony dla osób dołączających do Ruchu Czystych Serc. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rejestracją na stronie RCS, rejestracja jest czymś zupełnie odrębnym.
 
Prosimy o podawanie swojego własnego, stałego adresu domowego (nie instytucji, akademików itp.!) oraz używanie polskich znaków i dużych liter tam, gdzie powinny być użyte. Prosimy nie wypełniać formularza kilkakrotnie.
Po wypełnieniu formularza otrzymasz pocztą pakiet RCS-iaka ze specjalnym błogosławieństwem i materiałami formacyjnymi oraz zostaniesz wpisana/y do Księgi Czystych Serc. Wysyłka pakietów jest raz na 1-2 miesiące. Najbliższa wysyłka odbędzie się w maju 2017.
 
Prosimy o nie wypełnianie formularza przez osoby, które już kiedyś wstąpiły do RCS. Pakietu RCSiaka nie będziemy ponownie wysyłać do osób, które już kiedyś go otrzymały.
 
Pakiet RCS jest wysyłany nieodpłatnie. Można jednak złożyć dobrowolną ofiarę (na konto umieszczone w poniższym linku prenumeraty) na wsparcie działań ewangelizacyjnych RCS.
 
Wpłacając na to samo konto można także zamówić prenumeratę "Miłujcie się!" - pisma formacyjnego członków RCS, jesli nie masz możliwości kupienia go w Twojej okolicy (w parafii, księgarni katolickiej). Pamiętaj, by to pismo regularnie gościło w Twoim domu!
Więcej informacji o prenumeracie znajdzesz tutaj: http://milujciesie.org.pl/pg/pl/prenumerata/prenumerata.html
 
Jeśli w Twojej okolicy działa wspólnota RCS, zachęcamy do uczęszczania na spotkania, by poznać inne młode osoby wyznające te same wartości co Ty. Wspólnota jest bardzo ważnym elementem rozwoju życia duchowego i bardzo umacnia wiarę. Wykaz lokalnych wspólnot RCS znajdziesz tutaj: http://old.rcs.org.pl/pl/aktualnosci/lokalne_spotkania_ruchu_czystych.html. Jeśli nie ma w Twojej okolicy wspólnoty RCS, możesz należeć do jakiejkolwiek innej wspólnoty.

 

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi tzw. "pierścienia czystości" informujemy, że polski RCS czegoś takiego nie posiada i nie rozprowadza oraz nie ma żadnego związku z Ruchem promowanym przez Annę Golędzinowską.
 
Informujemy również, że nie przyjmujemy do RCS par chłopak-dziewczyna mieszkających razem przed ślubem.
 
 
*** Osoby żyjące w małżeństwie prosimy o zapisywanie się do RCSM (Ruchu Czystych Serc Małżeństw) - bliższe informacje: https://archiwum.milujciesie.org.pl/pg/pl/inicjatywy_ms/ruch_czystych_serc_malzenstw/warunki_przystapienia_do_rcsm.html  
 
*** Osoby żyjące w trudnych małżeństwach lub opuszczone przez współmałżonka, a pragnące dochować wierności przysiędze małżeńskiej prosimy o zapoznanie się z Ruchem Wiernych Serc i dołączenie do niego poprzez stronę: http://sychar-rws.blogspot.com/p/zobowiazania.html 
 
PONIŻSZY FORMULARZ SŁUŻY WYŁĄCZNIE DO ZAPISÓW DO RCS (nie RCSM i RWS):